Poradenství

Poradenství

V případě potřeby kontaktujte naší sociální pracovnici:

 

 

E-mail: tuchlovice.socialni@senior-home.cz
Telefon: +420 773 833 233

 
Lékařská péče

Lékařská péče

Lékařská péče je poskytována s ohledem na individuální potřeby klientů. Lékařskou péči zajišťuje smluvní praktický lékař a psychiatr. Lékaři navštěvují domov pravidelně.
 
Ubytování

Ubytování

Klienti jsou ubytováni na dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením, které si po dohodě se zařízením mohou vybavit vlastním nabytkem, televizí apod. K dispozici jsou samozřejmě bezbariérové koupelny. V zařízení je umožněno společné ubytování partnerským dvojicím.
 
senior-home.cz > Tuchlovice > Aktuality
 

Aktuality

Canisterapie v našem DRZ v Tuchlovicích 😊

Canisterapie v našem DRZ v Tuchlovicích 😊 Canisterapie, kterou si klienti našeho domova dopřáli díky šlechetnému daru Ježíškových vnoučat, dárcovského projektu Českého rozhlasu, patří v našem domově mezi nejoblíbenější návštěvy a naši klienti si návštěvy psích kamarádů vždy patřičně užijí.

Vzpomínka na Velikonoce v našem DZR v Tuchlovicích 😊

Před Velikonocemi jsme u nás, v rámci další spolupráce s Místní akční skupinou Svatováclavsko, měli další akci společného tvoření seniorů a dětí. Snímky jsou z průběhu pilného vytváření velikonočních ozdob z papíru. Přítomnost dětí i tentokrát naše klienty velmi potěšila 😊

MDŽ v našem DZR v Tuchlovicích 😊

Mezinárodní den žen (MDŽ) jsme i letos oslavili s kytičkami a úsměvy! 😊

Silvestr😊

Na oslavu Silvestra je potřeba se pořádně připravit a oslavit ho mimo jiné s vlastnoručně připravenými jednohubkami a dalšími dobrotami, které k oslavám neodmyslitelně patří. 😊

Štědrý den😊

Štědrej večer nastal, koledy přichystal… Na čemž nic nemění ani to, že naši klienti oslavili Štědrý den již v průběhu dne, když měli slavnostní sváteční oběd a potěšili se z dárků, které měli pod stromečkem. 🎄😊

Hudba v našem DZR v Tuchlovicích😊

Do našeho domova dochází několik muzikantů, kteří našim klientům zpříjemňují chvíle hudbou různých žánrů, a to nejen v čase předvánočním, ale v průběhu celého roku. Na obrázcích můžete vidět pana J. Suchého se zpěvem a klávesami (vlevo nahoře), K. Fišerovou se zobcovou flétnou a P.

Cukroví a výzdoba v našem DZR v Tuchlovicích 😊

K oslavě Vánoc neodmyslitelně patří i vánoční cukroví. Naši klienti si pro sebe vyrobili také nějaké. Pracovali s vytlačovacími formičkami i vykrajovačkami.

Přípravy na Vánoce v našem DZR v Tuchlovicích 😊

Co by to bylo za oslavu Vánoc, kdyby k ní naši klienti nepřispěli svými výrobky pro radost a potěšení. Na obrázcích můžete vidět průběh výroby s radostí i soustředěním a také galerii hotových výrobků.

Mikuláš v našem DZR v Tuchlovicích 😊

Trojice ve složení „svatý Mikuláš – anděl – čert“ tak jako každý rok navštívila také naše klienty a přinesla jim hezké balíčky s ovocem, sladkostmi a zdravou výživou. Složení balíčků navrhli Mikuláš s andělem tak, aby si naši klienti osladili život a také prospěli svému zdraví.

Tvoření s dětmi v našem DZR v Tuchlovicích 😊

V polovině října jsme u nás v domově, v rámci aktivit Místní akční komunity Svatováclavsko přivítali žáky třetích a čtvrtých tříd, kteří spolu s našimi seniory tvořili vlastní výzdoby hrnečků a misek. Na to, jak u nás bylo živo a jak se senioři s dětmi skamarádili a společně pracovali, se podívejte na našich fotkách.

Pouť - DZR Tuchlovice 😊

Opět k nám do Tuchlovic přijela pouť a na té nikdy nesmějí chybět i klienti z našeho domova 😊. To, že si náležitě užili, jak pobyt na pouti, tak následnou konzumaci dobrot z ní, můžete vidět na následujících fotografiích 😊

Podzimní tvoření v našem DZR v Tuchlovicích 😊

V posledních letech to vypadá, že se nám počasí začíná měnit. Přesto se už dá říct, že tu máme podzim, k jehož barvám jsme naši „troškou do mlýna“ přispěli našimi výrobky i my.

Pozvánka na Den otevřených dveří 😊

Domov se zvláštním režimem Tuchlovice Vás zve do svých prostor na: Den otevřených dveří Dne 2. 10. 2023 od 10:00 do 18:00 Program: Součástí dne otevřených dveří bude představení poskytované služby, prohlídka prostorů domova včetně nově přistavené části.

Sport v našem DZR v Tuchlovicích 😊

Již v první polovině června jsme u nás zahájili sezónu venkovních míčových sportů, a to hned několika v jednom. Naše sportovní aktivita totiž zahrnovala prvky házené, volejbalu, vybíjené i fotbalu, snad jen ta košíková chyběla, ale co není, může příště být. 😊

Tuchlovická pouť v našem DZR v Tuchlovicích 😊

V květnu jsme se s našimi klienty byli podívat na folklorním festivalu Tuchlovická pouť. Organizátoři, tak jako každý rok, přichystali pestrou tanečně-hudebně-divadelní směs. Klienti si užili vystoupení dětských i dospělých folklorních souborů.

Velikonoce v našem DZR v Tuchlovicích😊

Po několika teplých dnech příroda i lidé začali ožívat a tušit, že jaro už opravdu začíná střídat zimu. Také naši klienti se těší na jaro a teplo a s chutí se pustili do výroby velikonočních výrobků a ozdob.

Vzpomínka na Valentýna a MDŽ v našem DZR v Tuchlovicích 😊

Čtrnáctého února jsme v našem domově oslavili svátek svatého Valentýna, biskupa a světce, který žil ve třetím století. Lásku, kterou zprostředkovával, jsme si s našimi klienty připomněli také společnou tvorbou srdcí, nejčastějších symbolů lásky 😊.

Volby v našem DZR v Tuchlovicích 😊

Devátého března složil prezidentský slib a úřadu se ujal Petr Pavel, čtvrtý prezident České republiky. Proto se ještě na chvíli vraťme k předešlým dvoukolovým volbám, jichž se účastnila také část našich klientů, když se demokraticky rozhodli každý pro svého kandidáta. Doložili tím mimo jiné, že jim osud naší země není lhostejný.

Dočasné zrušení návštěv

Vážení rodinní příslušníci, velice se omlouváme za komplikace, ale z provozních důvodů jsme nuceni tento víkend, tedy 25. a 26.2.2023 zrušit návštěvy v našem zařízení. Děkujeme za pochopení.

A máme tu ještě jedno psí pohlazení v našem DZR v Tuchlovicích 😊

Canisterapeuti se svými pejsky patří u našich klientů k nejoblíbenějším návštěvám. Při posledních dvou setkáních proběhlo psí „střídání stráží“, když podruhé a potřetí místo oblíbené fenky Růženky mezi nás přišla nová fenka Ebi. Jak ale můžete vidět, i ona si hned získala sympatie našich klientů.

Silvestr v našem DRZ v Tuchlovicích 😊

Většina našich klientů se sešla také na přelomu starého a nového roku. Vlastnoručně připravili pro sebe i další klienty na pokojích občerstvení, které lahodilo oku i chuti a vzájemně si připili na zdraví, aby hezky a dlouho sloužilo. Vše dobré v novém roce! 😊

Vánoce v našem DZR v Tuchlovicích 😊

Na Vánoce se naši klienti jako vždy velmi těšili 😊 Na Štědrý den se většina z nich společně sešla u vánočního stromečku, aby si připomněli některé vánoční zvyky, dali si dobré sváteční jídlo, zazpívali si koledy, připili si a odnesli si zpod stromečku dárečky.

Návštěva Mikuláše v našem DZR v Tuchlovicích 😊

Tak a máme tu ještě další Mikulášskou návštěvu, tentokrát v našem domově v Tuchlovicích 😊 Čert se sice, jak už to tak má v „popisu práce“, snažil na naše klienty najít nějaké ty „nepravosti“ 😊, ale nakonec po přímluvách svatého Mikuláše a anděla i on uznal, že naši klienti jsou hodní a že dávat uhlí je neekologické.

Den otevřených dveří 😊

Vážení, srdečně vás zveme na den otevřených dveří Domova se zvláštním režimem Tuchlovice, který se bude konat v rámci týdne sociálních služeb dne 5. 10. 2022 od 10:00 do 17:00. Zváni jsou všichni zájemci nebo jejich rodinní příslušníci, kteří by rádi nakoukli pod pokličku našich sociálních služeb.

Výlet do Lán s našimi klienty z DZR Tuchlovice 😊

Nedávno jsme s klienty z našeho domova podnikli výlet do krásného zámeckého parku a přilehlé obory v Lánech nedaleko Tuchlovic. Počasí nám přálo a procházku v oboře, kde byli k vidění daňci, lamy, antilopy a losi, si klienti velmi užívali. Pak následoval příjemný odpočinek na lavičkách v zámeckém parku a prohlídka skleníku.

Procvičování a přípravy na léto 😊

Jak se můžete sami přesvědčit, tak kromě tvořivých aktivit se naše lektorky s klienty věnují také procvičování prostorové orientace a jemné motoriky. Jak jim šlo skládání světelných lamp, rozpoznávání tvarů a poskládání jednotlivého nábytku do místností v domě, si můžete sami prohlédnout.

Příchod jara a MDŽ v našem domově 😊

S prvními slunečními paprsky jsme společně oslavili Mezinárodní den žen. Dámy se těšily z tulipánů, které jim rozdávali pánové a zavzpomínaly na časy, kdy dostávaly kytičky od manželů či přátel. A k prvním jarním dnům také nedomyslitelně patří i Velikonoce, na které se jako vždy pilně připravujeme.

Aktuální podmínky návštěv

Vážení, s platností ke 14. 3. 2022 se ruší mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví ze dne 18. listopadu 2021, č. j. MZDR 14597/2021-5/MIN/KAN, (podmínky návštěv u poskytovatelů zdravotních služeb a poskytovatelů sociálních služeb). Aktuální informace naleznete na: https://covid.gov.

Volná místa v našem DZR.

Vážení, v současné době nabízíme v našem Domově se zvláštním režimem Tuchlovice volná místa pro zájemce o naši sociální službu. Rádi bychom Vás tedy seznámili s naším zařízením. Specializujeme se na péči o seniory s různými typy stařecké demence (nejčastěji Alzheimerova choroba, Parkinsonova choroba apod.).

Oslava 100 narozenin v našem DRZ Tuchlovice 😊

První narozeninové přání v tomto roce patří nejstarší obyvatelce našeho domova, se kterou jsme, za účasti jejích dvou synů, oslavili krásných 100 let 😊 My za celé zařízení Senior Home ještě jednou přejeme všechno nejlepší 😊

Poděkování za dárečky do našeho DZR v Tuchlovicích 😊

Děti z MŠ v Rynholci myslely na babičky a dědečky, kterým chtěly udělat radost a vyrobily jim přáníčka, perníčky a korálkové náramky na ruku. Dárečky se moc líbily a všechny moc potěšili. Děkujeme 😊.

Vzpomínka na Štědrý den v našem DZR v Tuchlovicích 😊

Štědrý den se v našem domově opravdu vydařil. Klienti společně zasedli do společenské místnosti, kde měli připravené pohoštění a vzpomínali na klasické vánoční tradice. Po společně strávených chvílích a slavnostním obědě přišla na řadu i bohatá vánoční nadílka, na kterou se všichni moc těšili 😊

Přípravy na Vánoce 😊

I v našem zařízení jsou vánoční svátky těmi nejoblíbenějšími, proto jsme se na ně začali společně připravovat již od prvních chladných dní. Začali jsme výzdobou, která nám všem navodila příjemnou sváteční náladu a prohloubila tak těšení se na Štědrý Den, kdy pod společně nazdobeným stromečkem každý nalezne svůj dárek.

Mikulášská nadílka 😊

I letos do našeho zařízení zavítal Mikuláš s jeho pomocníky, aby si s námi užili trochu té zábavy a strávili s námi příjemné dopoledne, ze kterého si každý odnesl nějakou tu dobrotu na zub.

Návštěvy povoleny 😊

Vážení rodinní příslušníci, s radostí Vám oznamujeme, že se s platností od PONDĚLÍ 8.11.2021 ruší zákaz návštěv v našem zařízení.

Zákaz návštěv v našem zařízení

Vážení rodinní příslušníci, z důvodu nárůstu akutních respiračních a chřipkových onemocnění, vyhlašujeme na základě doporučení Krajské hygienické stanice Kladno, od středy 20.10.2021 do pondělí 8.11.2021 zákaz návštěv v našem zařízení. Snažíme se tak maximálně ochránit zdraví našich klientů i zaměstnanců.

Papírové tvoření a motýli 😊 v našem DZR v Tuchlovicích 😊

A máme tady další fotky z vyrábění a tvoření našich klientů. Naši aktivizační místnost tak oživili nejen krásní motýli, které jsme vyrobili ze starých CD, ale i ptáčci a květiny z papíru. Klienti si tak hezky procvičili práci s nůžkami, štětcem a lepidlem. 😊

Turnaj v kuželkách v našem DZR Tuchlovice 😊

V našem domově byla klienty hodně sledována nedávná olympiáda v Tokiu. Na přání klientů jsme se nechali inspirovat a na aktivizační místnosti uspořádali turnaj v kuželkách. Klienti se nejen velmi rádi zúčastnili, ale také si fandili a navzájem se povzbuzovali 😊

Léto v našem DZR Tuchlovice 😊

Všichni z našich klientů se velmi těšili na příchod léta a na hezké počasí s létem spojené. To však bylo letos proměnlivější, než jsme byli zvyklí. Dny prosvětlené sluncem jsme společně strávili venku nebo v nedaleké cukrárně, kde jsme si společně pochutnali na všemi oblíbené zmrzlině 😊.

Pálení čarodějnic a grilování v našem DZR v Tuchlovicích 😊

Po dlouhém lockdownu jsme se všichni těšili na letošní pálení čarodějnic 😊 Klienti s nadšením vyráběli čarodějnici. Počasí nám přálo, a tak jsme si užili venkovní grilování. K výborné klobáse si klienti mohli vychutnat i vychlazené pivo.

Jarní tvoření u nás v DZR Tuchlovice 😊

Aprílové počasí nám zatím nevadí a volný čas si klienti v DZR zpříjemňují procvičováním jemné motoriky, přemýšlením a tvořením jarní výzdoby 😊

Velikonoce u nás v DZR Tuchlovice 😊

Tak se u nás svátky jara slaví, ať jsme veselí a zdraví 😊

Přípravy na Velikonoce u nás v DZR Tuchlovice aneb jaro už se blíží 😊

V našem domově jsou již přípravy na Velikonoce v plném proudu. Klienti s radostí kreativně malují, motají i lepí vajíčka, kterými pak můžeme krásně vyzdobit celý náš domov. 😊

MDŽ v našem DZR Tuchlovice 😊

Na tradiční svátek žen jsme nezapomněli ani v našem domově v Tuchlovicích. A protože od mužů potěší květina nejvíce, tak se do rozdávání jarních tulipánků zapojili hlavně naši klienti 😊.

Štědrý den 😊

Jako každý rok navštívil naše zařízení Ježíšek, který nadělil klientům spoustu dárků. Aby se zachovaly tradice, nechybělo u nás také házení pantoflem, zapalování prskavek, rozkrajování jablíček, cukroví, rybí polévka a bramborový salát. 😊

Vánoční přání

K přání příjemného prožití vánočních svátků a mnoha úspěchů v novém roce 2021 připojujeme poděkování za Vaši důvěru a skvělou spolupráci. Děkujeme všem, kteří nám darovali cukroví a jiné pochutiny a dárky, kterými přispěli k vánoční atmosféře v našem domově.

Mikuláš

Potěšit nás v Tuchlovicích nezapomněli Mikuláš, čert a anděl. V pokojích zaznělo mnoho krásných písniček, básniček i citátů a o dobrou náladu tak bylo hned postaráno. Uhlí ani brambor nebylo potřeba a čert odešel s prázdnou 😊.

Návštěvy - informace o odběrových místech

Vážení rodinní příslušníci, z důvodu umožnění návštěv Vašich blízkých, bychom Vás rádi informovali o odběrových místech, která jsou v blízkosti našeho zařízení. Bližší informace o návštěvách a rezervačním systému se dozvíte z informačního e-mailu, který Vám byl zaslán. Děkujeme. Oblastní nemocnice Kladno, a.s., nem.

Poděkování 😊

Rádi bychom touto cestou poděkovali manželům Soukupovým, kteří našim klientům pravidelně nosí různé dobroty. Spoustu ovoce, např. krabice banánů, hroznového vína, borůvek, melouny, kiwi, sušené ovoce, dále ovocné kapsičky a také sladkosti v podobě čokolád a sušenek. Našim klientům tím děláte velkou radost 😊.

Přípravy na Vánoce u nás v DZR Tuchlovice 😊

Vánoce se blíží a tak začínáme prostory našeho domova zdobit krásnými vánočními dekoracemi, jejichž vytváření si klienti moc užívají. S modely papírových svícnů a výrobou vánočních hvězd si klienti procvičili jemnou motoriku i trpělivost.

Pečení u nás v DZR 😊

Pečení u nás v DZR v Tuchlovicích 😊 V rámci aktivizace se klienti velmi rádi zapojují do pečení a vaření mnoha dobrot. Tentokrát společně upekli dezert s povidly a tvarohem 😊

Tvoření u nás v DZR v Tuchlovicích - Sovy 😊

Naši klienti rádi vyrábějí z přírodních materiálů. Pomocí nasbíraného listí a kartonů vytvářeli sovy různých velikostí, kterými si vyzdobili vstupní halu našeho zařízení. 😊

Balanční desky 😊

Naše milé kolegyně s pomocí klientů vytvořily hezky barevné balanční desky, které jim pomohou procvičovat jemnou motoriku a trénovat soustředění 😊

Barevné tvoření 😊

V našem domově v Tuchlovicích jsme si s klienty zpestřili čas vyráběním různobarevných lampiónů a váz s květinami z papíru, které oživily interiér domova. K výzdobě vstupní haly přispěla také panda velká 😊.

Návštěvy v našem domově od 25.5.2020.

Vážení rodinní příslušníci, chceme Vás informovat, že od pondělí 25. 5. 2020 jsou povoleny návštěvy v našem zařízení. Pro zmírnění rizika přenosu nákazy COVID-19 jsou ministerstvem zdravotnictví stanovená určitá pravidla pro návštěvy, která je nutné dodržovat.

Život v našem domově – DZR Tuchlovice😊

Přestože se nacházíme v nelehké situaci, která způsobila omezení pohybu nás všech venku i ve vnitřních prostorách, snažíme se s našimi seniory v rámci aktivizace pravidelně cvičit. Toto cvičení probíhá na pokojích klientů, jehož výhodou je možnost individuálního přístupu.

Vaše podpora, náš vděk 😊

Stále se nám od Vás dostává velké slovní i materiální podpory a věřte, že je to pro nás velmi povzbuzující a motivující. Děkujeme proto paní Monice Štěchové za finanční dar, který nám věnovala a my jsme za něj mohli pořídit materiál a pomůcky na aktivizaci pro naše seniory.

PODĚKOVÁNÍ

V posledních dnech se opět zvedla velká vlna solidarity ze strany občanů i obcí. Ani na nás se nezapomnělo, proto bychom chtěli poděkovat všem dárcům, kterých si moc vážíme.

Vážení příbuzní a přátelé našich seniorů,

přišli jsme s nápadem, jak našim seniorům a Vám alespoň částečně vynahradit osobní kontakt, který momentálně, vzhledem k situaci, není bohužel možný. Pro obě naše provozovny jsme zakoupili 4 nová zařízení (tablety a držáky), do každého domova dvě, přes která se s nimi máte možnost spojit a uskutečnit videohovor.

PODĚKOVÁNÍ 😊

Moc děkujeme NADACI IRMGARD BALASTIK, která nám v zastoupení za dárce ALENU DOSKOČILOVOU předala ručně šité textilní ústenky v počtu 130 ks pro náš Domov seniorů v Tuchlovicích. Bez nich bychom velice těžko poskytovali bezpečnou péči našim seniorům a chránili jejich i naše zdraví, takže opravdu MOC DĚKUJEME.

Poděkování

Chtěli bychom moc poděkovat dobrovolnicím paní Freiové a paní Matějíčkové za ušití tolik potřebných roušek pro náš domov v Tuchlovicích. Dále patří velké díky obci Tuchlovice, zastoupené starostou panem Jaroslavem Poštou, za darování jednorázových, ale i pratelných roušek, respirátorů a také 2l dezinfekce.

Velké DÍKY

Chtěli bychom moc poděkovat slečně Alexandře Kroupové za to, že jako dobrovolnice dochází do našeho Domova v Tuchlovicích a zcela zdarma se tam stará o děti našich zaměstnanců. Celý den vymýšlí dětem zábavný program a hlavně s nimi vypracovává úkoly, které mají zadané ze školy.

Oznámení

Vážení zaměstnanci a příznivci našich Domovů pro seniory v Tuchlovicích a v Telči. Jsme rádi, že Vás můžeme informovat o tom, že tuto velmi těžkou dobu, díky velmi přísným opatřením, zvládáme ve zdraví.

PODĚKOVÁNÍ 😊

Tímto bychom chtěli moc poděkovat dobrovolnicím Lence Koutkové a Pavlíně Červené za ušití tolik potřebných roušek pro náš Domov seniorů v Tuchlovicích. Bez nich bychom velice těžko poskytovali bezpečnou péči našim seniorům a chránili jejich zdraví, takže opravdu MOC DĚKUJEME.

Ptáčci

Klienti si procvičili jemnou motoriku pomocí vlny, ze které vytvářeli pestrobarevné ptáčky.

MDŽ

S klienty jsme oslavili MDŽ předáním tulipánů, které v domově navodily jarní atmosféru a vykouzlily úsměvy našich žen.

PODĚKOVÁNÍ 😊

Tímto bychom chtěli moc poděkovat dobrovolnicím Kateřině Ramešové, Lence Pokorné, paní Ducháčkové, paní Marcele Mudrové a OÚ Tuchlovice za ušití tolik potřebných roušek pro náš Domov seniorů v Tuchlovicích.

Cvičení

Na přání naše klientka předcvičovala dalším klientům. Cvičení probíhalo na malé aktivizační místnosti. Klientů se celkem zúčastnilo 7. Ke cvičení využili nafukovací míče, knihy a další pomůcky. Cvičení se povedlo a všem zúčastněným se moc líbilo.

Poděkování 😊

Tímto bychom chtěli moc poděkovat všem našim zaměstnancům, kteří v této nelehké době stále pracují a udržují v chodu obě naše provozovny, přestože je to v tuto chvíli velmi náročné.

Hledání zaměstnanců/dobrovolníků/brigádníků:

Pro naši provozovnu v Tuchlovicích hledáme dobrovolníky na hlídání dětí našich zaměstnanců, abychom se i nadále mohli plně věnovat našim klientům. Dále bychom do našeho týmu potřebovali přijmout schopné zaměstnance, brigádníky či dobrovolníky na pozici Pečovatele.

Vaření

Při středečním vaření se klienti naučili nový recept na tarhoňu. I když je to pro klienty jeden z novějších pokrmů, všem moc chutnalo.

Smyslové vnímání

S klienty jsme procvičovali hmatové, chuťové a čichové vnímání. Se zavázanýma očima měli za úkol poznat pomocí hmatu různé předměty a pomocí čichu a chutí různé druhy pochutin. Poznávání bylo velmi zábavné a všichni si ho užili.

ZÁKAZ NÁVŠTĚV

Vážení rodinní příslušníci, na základě doporučení Krajské hygienické stanice vyhlašujeme zákaz návštěv pro veškerou veřejnost s účinnou platností od 3. 3. 2020 do odvolání, vzhledem k vývoji situace v ČR (tj.

Vaření - vdolky

Jako každou středu s klienty vaříme. Tentokrát jsme se dali do smažení vdolků. Nejen do mlsání se zapojili muži a ženy 😊.

Výroba klobouků

Klienti si vyzkoušeli výrobu klobouků, které si ozdobily podle sebe a kterými vyzdobili vstupní halu domova.

KONEC ZÁKAZU NÁVŠTĚV

S účinností od 18. 2. 2020 je odvolán zákaz návštěv, ovšem z důvodu ochrany zdraví našich klientů prosíme, abyste v případě respiračního či jiného onemocnění návštěvu blízkých odložili. Děkujeme za pochopení.

Sukulenty a květinová výzdoba

K tvoření jsme použili staré gramofonové desky, ze kterých pomocí horkovzdušné pistole vznikly krásné misky pro sukulenty. V květinové výrobě jsme pokračovali a klienti výzdobu doplnily o umělé květiny a kvetoucí kaktusy z papíru. Posuďte sami, nevypadají jako živé?

ZÁKAZ NÁVŠTĚV

Na základě rozhodnutí krajské hygienické stanice, z důvodu zvýšeného výskytu respiračních onemocnění, vyhlašujeme od dnešního dne, 4.2. 2020 do 18. 2. 2020 zákaz návštěv v DZR Tuchlovice, přičemž tato informace je uvedena i na webových stránkách krajské hygienické stanice. V případě změn vás budeme informovat.

Štědrý den

Štědrý den oslavili klienti tradičním způsobem. Nechybělo lití olova, házení botou, voňavé cukroví, koledy, rybí polévka a řízek s bramborovým salátem. Pod vánočním stromečkem se „ukrývala“ opravdu bohatá nadílka, a tak nechyběly šťastné úsměvy, pohoda. 😊

Mikulášská nadílka

Jako každý rok pořádáme pro klienty mikulášskou nadílku. Mikuláš, čert a anděl rozdal vysvědčení za hezké chování a nějakou dobrotu k tomu. Společně se těšíme na další nadílku, u které si užijeme spousty legrace.

Vánoční akce

Od listopadu nám začali vánoční akce, na které se vždy s klienty těšíme a pilně se na ně připravujeme. Samozřejmostí je pečení výborného cukroví, které každoročně vytváříme. Dále zdobíme domov našimi krásnými výtvory a samozřejmostí je navštívení vánočních akcí jako je rozsvícení stromečku v Tuchlovicích.

Divadlo České Vánoce

Klienti se vypravili v čase vánočním na divadelní představení České Vánoce do městského divadla v Kladně. Představení si moc užili a budou na něj dlouho vzpomínat. 😊

Vánoční výrobky

Přípravy na vánoční svátky se nám pomalu ale jistě chýlí ke konci. Klienty čekají přípravy vaječného koňaku a příprava cukroví. I během příprav si najdou čas na pobavení, kdy si například společně zazpívají nebo zatančí. 😊

Vánoční výrobky

Blíží se nám vánoční svátky a my s klienty nezahálíme a pilně se na ně připravujeme. No posuďte sami, jak nám to jde. 😊

Posvícení

O víkend nám počasí přálo, proto jsme se vydali s klienty užít si posvícení. Vyzkoušeli jsme pár atrakcí, zakoupili nějaké dobroty, zavzpomínali na mládí, a dokonce i podarovali klienty, kteří nemohli vyrazit s námi. 😊

Den otevřených dveří DZR Tuchlovice

Vážení, srdečně vás zveme na den otevřených dveří Domova se zvláštním režimem Tuchlovice, který se bude konat v rámci týdne sociálních služeb dne 9. 10. 2019 od 8:00 do 17:00.

Podzim

Klienti se vydali na procházku a u toho si nasbírali vše co potřebují na podzimní výzdobu. Procházka na čerstvém vzduchu nám udělala dobře a poté se můžeme s radostí pustit do vyrábění. 😊

Výroba soviček

Stříháme, lepíme a máme radost z dobře odvedené práce. S klienty DZR Tuchlovice máme stále více nápadů na vyrábění, které nás baví a vytváří nám úsměv na tváři.

Podzimní dekorace

S klienty se již připravujeme na podzim a využíváme nejen přírodního materiálu. Jak se nám výzdoba povedla můžete posoudit sami.

Rámečky na obrázky

Pro tentokrát procvičování jemné motoriky nebylo nikterak náročné a výsledné dílo se podařilo všem, kdo se zapojili.

Výrobky z lékařských špachtlí

Pod vedením našich lektorů klienti vytvořili krásné dekorace pomocí lékařských špachtlí, klacků, lepidla, papíru a dekoračních drobností, které oživily prostory domova.

Dekorace

Klienti rádi vyrábí dekorace, kterými si poté vyzdobí domov a cítí se v něm hezky. Tentokrát využili kameny, lepidlo, barvu a samolepky. Klienti mají radost, že se dekorace všem líbí.

Bingo

BINGO- jedná se o jednu z velmi oblíbených her našich klientů, která je založena na kombinaci jednoduchosti, náhodného losování čísel a u nás v domově i radosti z odměny při výhře.

Cukrárna

Klienti tento týden využili příjemné slunečné počasí a dopřáli si krátký výlet do nedaleké cukrárny. Donášku až do domu dostali i ti klienti, kteří se k procházce nepřipojili.

Hudební vystoupení

O víkendu přijela naše klienty potěšit zpěvem lidových písní a písní divadla Semafor skupina @DoHlubin. Děkujeme za krásné dopoledne a těšíme se na příště.

Taneční dopoledne

Po několika tropických dnech přišlo příjemné ochlazení. Klienti toho využili a zpříjemnili si páteční dopoledne poslechem hudby a tancem. Poté se rozdávalo vysvědčení s hodnocením celoročních aktivit a samozřejmě i chování.

Zvířátka z PET lahví

Společně s klienty se snažíme šetřit životní prostředí, proto během kreativních dopolední recyklujeme i netradiční materiály. Tento týden nám posloužily prázdné PET lahve k výrobě mini ZOO.

Kočičí kavárna

Dne 7.6.2019 jsme s klienty vyrazili na další krásný výlet, a to do kočičí kavárny v Kladně. U kočičích tlapek, jak nese název kavárny, se nám moc líbilo. Klienti si velice pochutnali na výborných dortících a kávě. Nejhezčím požitkem však byly samotné kočičky. Určitě se s klienty opět rádi vrátíme.

Malba z rozkvetlých květin

V našem zařízení DZR Tuchlovice máme velmi kreativní lektorky a velmi šikovné klienty. Ani tentokrát nepřišli s něčím okoukaným a obrázky vytvářeli pomocí rozkvetlých květin. 😊

Tvoření z papíru

V DZR Tuchlovice vyrábíme hodně a rádi. Máme spoustu skvělých nápadů jak si vyzdobit a zútulnit naše bydlení a za pomoci lektorů to jde samo. 😊

Pouť Tuchlovice

I přes nepřízeň víkendového počasí jsme s klienty zavítali na pouť v Tuchlovicích a užívali si dobré nálady a dobrot, které nám pouť připravila. Společně se těšíme na další rok. 😊

Výrobky

V DZR Tuchlovice jsou klienti kreativní a tvoření je baví. 😊

Cukrárna

Dne 12.4. jsme se s klienty rozhodli zajít si do nedaleké cukrárny, ve které nám moc chutná. 😊

Příprava na Velikonoce

Pomalu ale jistě se nám blíží Velikonoce. Naši klienti se rozhodli, že už je nejvyšší čas začít s velikonoční výzdobou. 😊

Jaro

Výroba jarních dekorací od klientů 😊

Oslava narozenin

V DZR Tuchlovice rádi slavíme. Jedna z našich klientek oslavila své narozeniny společně se svými přáteli v domově a zpříjemnila si odpoledne zákusky a dobrým pitím. Za celý náš domov přejeme ještě jednou všechno nejlepší!

MDŽ

I my v DZR Tuchlovice držíme tradice a proto 8.3.2019 na Mezinárodní den žen jsme obdarovali každou ženu v našem domově květinou, a vykouzlili jim tím úsměv na tváři, což je pro nás největším potěšením a odměnou. 😊

Zahrada

V únoru se nám nezvykle oteplilo, proto jsme s klienty využili hezkého počasí ke krátkému pobytu venku na zahrádce. Zároveň jsme využili odpoledne k sadbě jarních květin.

Valentýn

I naše klienty dostihla valentýnská nálada. Pro klienty jsme uspořádali Valentýnský bál plný hudby, dobrot a dobré nálady.

Malování temperami

Klienti využili volné odpoledne ke kreativnímu malování a nové výzdobě aktivizační místnosti po vánočních svátcích.

Štědrý den

Štědrý den oslavili klienti tradičním způsobem, kdy nechybělo lití olova, voňavé cukroví, koledy, rybí polévka a řízek s bramborovým salátem. Pod vánočním stromečkem se „ukrývala“ opravdu bohatá nadílka, a tak nechyběly šťastné úsměvy, pohoda a sounáležitost.

Divadelní představení - České Vánoce

Dne 9.12. jsme se s klienty rozhodli opětovně si zpříjemnit sváteční neděli, a to menším výletem do divadla v Kladně na představení České Vánoce, které je příznačné k tomuto období. Před divadelním představením jsme se společně s klienty občerstvili a nabrali síly v nedaleké divadelní kavárně.

Mikulášská nadílka

I klienti DZR Tuchlovice se dočkali mikulášské nadílky. Zaznělo mnoho básniček, jak je tomu zvykem při takové návštěvě a Mikuláš, anděl a čert s sebou přinesli nejen spoustu dobrot, ale také dobrou náladu, která vykouzlila klientům úsměv na tváři. :)

Adventní neděle

První adventní neděle 2.12.2018 se nesla v slavnostním duchu. Klienti si zavzpomínali na vánoční tradice. S chutí se pustili do vyrábění betlémů a adventních věnců.

Vánoční přípravy

Jelikož se nám blíží vánoční svátky, nezahálíme a společně s klienty se na tuto krásnou část roku připravujeme. A to včetně přípravy vaječného likéru, který k těmto svátkům neodmyslitelně patří. 😊

Halloween

K dnešnímu dni, tedy 31.10.2018 se váže svátek jménem Halloween. Tak jako každý svátek, roční období a témata, které souvisejí s aktuálními tématy, je i tento již tradiční svátek motivem pro aktivizující činnosti našich klientů.

Divadelní představení

V neděli 28.10.2018 jsme se rozhodli zpříjemnit sváteční den našim klientům výletem, a to tak, že se zúčastnili divadelní adaptace nejoblíbenější české knihy-Babička. Divadelní představení se klientům moc líbilo, a proto toto představení nebylo poslední, které jsme společně s klienty viděli. 😊

Podzimní dekorace

Podzim hraje všemi barvami a vyrábění naše klienty velice baví, proto klienti vyzdobili náš domov všemi možnými výrobky jako jsou například věnce s netradičními prvky, ježky z listí, aranžmá na téma halloween, které tvoří společně s našimi lektorkami na aktivizační místnosti.

Mezinárodní den seniorů

1.10.2018 Mezinárodní den seniorů. Dnešní den se u nás v domově nesl v duchu vinobraní. Do našeho domova přijel potěšit klienty pan Černucký se svým programem, který pravidelně baví naše klienty. Celá akce se nesla v pozitivně laděné atmosféře a klienti si celou akci užili.

Víkendové pečení

Víkend v Tuchlovicích se nesl v duchu pečení. Klientky se rozhodly pro dobroty v podobě sladkého meruňkového koláče a slaného štrůdlu. Oba výrobky byly moc chutné a společně se těšíme na další společně vytvořené lahůdky.

Oslava narozenin

Minulý víkend proběhla oslava jedné z našich klientek. Různé dobroty a dobré pití nesmělo chybět. Oslavu si užila nejen oslavenkyně, ale také ostatní gratulanti. Přejeme všechno nejlepší!

Oslava narozenin

Jedna z našich klientek oslavila krásné 87.narozeniny. Společně s ostatními klienty si zpříjemnila odpoledne zákusky a dobrým pitím. Za celý náš domov přeje ještě jednou všechno nejlepší!

Výlet zoopark Karlštejn

Ve čtvrtek 27.9.2018 jsme pro naše klienty uspořádali výlet do nedalekého Zooparku Karlštejn. Klienti byli velmi spokojení, důkazem nám byli úsměvy a rozzářené oči. Krásné babí léto a příjemná atmosféra nás doprovázela po celý den. Již nyní se těšíme na další společné výlety.

Středeční pochoutka

Tuto středu, připravili klienti lahůdku v podobě batátů se slaninou a sýrem, na které si společně pochutnali.

Taneční odpoledne

V DZR Tuchlovice nás tanec a hudba baví. S našimi lektorkami jde všechno lépe. Klienti si užili taneční odpoledne v rytmické atmosféře.

Dešťové kapky

Po krásném prosluněném létě bez jediné kapky deště, nám přišel sychravý podzim. Proto se klienti rozhodli vyrobit mraky s dešťovými kapkami, které k podzimu neodmyslitelně patří.

Grilování

Ve čtvrtek odpoledne vylákalo klienty na zahradu jak krásné počasí, tak i zahradní grilování, které si užili nejen naši klienti, ale také zaměstnanci.

Aranžmá z přírodních materiálů

Z víkendové procházky v parku si klienti přinesli plný košík přírodního materiálu. Dnes dopoledne si z něj vytvořili podzimní aranžmá, které vystavili ve vstupní hale.

Barevné koláže

V tomto období najdeme houby téměř na každém kroku. Klienti vyrobili na toto téma barevné koláže.

Procházka lesem

Krásné počasí venku je ideální k procházce po lese. Jelikož se naši klienti do lesa jen tak nedostanou, rozhodli se, že si pomocí plastelíny kousek lesa vyrobí sami.

Jablka a hrušky

Jablka a hrušky k podzimu neodmyslitelně patří. Proto si naši klienti pomocí temper, čtvrtek a barevného papíru vyrobili celou hromadu.

Podzimní věnce

Příprava na podzim je u nás v plném proudu. Dnes klienti vyráběli barevné věnce s ježkem a houbami, kterými jsme ozdobili prosklené dveře.

Hasiči

V neděli odpoledne vylákala klienty příjemná hudba a hasičské sirény k procházce po parku. U obecního úřadu objevili flotilu hasičských vozů.

Oslava narozenin

Tuto sobotu oslavila jedna z klientek krásné 73. narozeniny. Společně s ostatními si zpříjemnila den dortem a kávou. Ještě jednou přejeme vše nejlepší.

Deštník

Příroda se pomalu začíná vybarvovat, proto se i klienti rozhodli hýřit barvami. Pomocí starého deštníku, krepového papíru, popadaného listí a šišek vytvořili barevnou a originální dekoraci.

Výroba vlaštovek

Prázdniny jsou za námi, proto věnovali klienti dnešní dopoledne výrobě vlaštovek, které se touto dobou připravují na odlet do teplých krajin.

Středeční pečení

Tuto středu, jako každý týden, připravili klientky výborný kefírovo margotkový koláč, který si všichni vychutnali společně s kávou ke svačině.

Ohniště

Jelikož venku stále převládá chladné počasí, vyrobili si klienti vlastní ohniště.

Oživlé listí

Tento sychravý víkend strávili klienti přípravou další části podzimní výzdoby. Tentokrát se zaměřili na „oživlé listí“

Ježci

Podzim se blíží čím dál více, a proto jsme s klienty DZR Tuchlovice začali s přípravou podzimní výzdoby. Klienti vyráběli ježky uložené na lůžku z popadaného listí.

Příprava na podzim

Prázdniny jsou již téměř za námi a příroda se pomalu začne vybarvovat, proto se naši klienti již pustili do přípravy podzimních dekorací. První dopoledne vytvořili ruce, které slouží jako kmeny stromů a druhý den stromům dodělali listí pomocí uvařeného květáku a temper.

Vzpomínky na parník

Dnes jsme s klienty zavzpomínali na výletní plavbu parníkem, kde jsme byli před prázdninami. Klienti poté společně vyrobili velký parník a také malé papírové lodičky.

Kakaové řezy s hruškami

Dnešní dopoledne, tak jako každou sobotu, se klienti věnovali přípravě sladkého koláče, který si všichni dají v neděli ke snídani. Tento týden si vybrali kakaové řezy s hruškami.

Životní jubileum

Předminulý týden oslavila naše klientka krásné kulaté 90. narozeniny a my i tímto jí přejeme mnoho štěstí, zdraví a nadále dobré nálady, která naší dlouholetou klientku málokdy opustí. VŠECHNO NEJLEPŠÍ!

Abstraktní obrazy

Tento týden si klienti vyzkoušeli tvorbu abstraktních obrazů dle video návodu. Na výrobu použili barevné tempery a provázky. Klienti výsledné obrazy dozdobili kontrastními motýli.

Paraplíčka

Jelikož je léto v plném proudu a venku je stále teplo a slunečno, rozhodli se klienti, že si vyrobí paraplíčka, která se celá staletí používala jako ochrana před sluncem.

Balónkové dopoledne

Dnes dopoledne jsme dostali plnou krabici balonků. Nejprve si naši klienti procvičili postřeh při přihrávání nafouknutých balonků, poté jim dotvořili veselé obličeje.

Cukrárna

Dnešní deštivé počasí nám neumožnilo pobyt na zahradě, tak jsme s klienty vyrazili do naší oblíbené cukrárny na kávu a zákusek.

Dopolední pečení

Klienti využili přítomnosti malého pomocníka a připravili společně výbornou bublaninu, kterou si odpoledne dali všichni jako zákusek ke kávě.

Odpoledne na zahradě

S našimi klienty se snažíme trávit co nejvíce času na zahradě, proto jsme využili víkendového ochlazení a zpříjemnili si nedělní odpoledne kávou a dortíkem na čerstvém vzduchu.

Tropické koláže

Tropický začátek léta nás přivedl na téma dovolená. Všichni klienti DZR Tuchlovice rádi zavzpomínali na své zážitky a poté jsme si vyrobili stylové koláže.

Dopolední recyklace

V dnešní době je recyklace v módě a tak naši klienti DZR Tuchlovice využili stará CD vytvořili z nich starý dobrý telefon, o kterém ráno četli článek v novinách.

Houbaření

Letošní houbařská sezóna začala dříve než obvykle, proto si i naši klienti nasbírali plné košíky a našli i několik hezky zbarvených muchomůrek.

Nedělní relaxování

První prázdninovou neděli si naši klienti zpříjemnili v dnešní době velmi oblíbenými antistresovými omalovánkami a poslechem písniček Mistra Karla Gotta.

Cukrárna

Dnes nám od rána prší, tak jsme se s klienty alespoň vydali do cukrárny, trochu si zvednout náladu. K výborné kávičce nesmí chybět dortík nebo chlebíček.

Výroba papírových želviček

Tento víkend se naši klienti v DZR Tuchlovice rozhodli, že i přes nepřízeň počasí přivítají léto výrobou barevných želviček, které, jak se dozvěděli ze zajímavého článku, můžeme v současné době vidět pomalu zdolávat vzdálenost z pláže do moře.

Cukrárna

Venku máme krásné počasí a jelikož máme v mlsné klienty i zaměstnance, rozhodli jsme se trošku přispět do kasy naší oblíbené cukrárně. Všichni jsme si krásně zamlsali, popovídali a spokojeni s plným břichem se vraceli zpět do domova.

Výlet

Sláva nazdar výletu. Tento týden jsme se v našem DZR Tuchlovice rozhodli, že je správný čas na to, abychom vyrazili někam ven. Výlet do Prahy na projížďku lodí jsme plánovali už dlouho a teď konečně nastal ten správný čas. Přálo nám počasí, nálada na lodi byla perfektní a všichni jsme si to moc užili.

Vystoupení MŠ

Venku se nám trochu pokazilo počasí a aby naši klienti v DZR Tuchlovice nesmutnili, že nemůžeme ven, pozvali jsme k nám do domova mateřskou školku. Děti ze školky nám přišly zatancovat a zazpívat a hned udělali našim klientům hezčí den. Doufáme, že zase brzy přijdou na návštěvu. Budeme se těšit.

Pouť

Jak už to na jaře bývá zvykem, všude kolem se lidé baví na poutích. I k nám pouť dorazila, a proto jsme s klienty z DZR Tuchlovice také vyrazily. Na pouti si někdo dal pivečko, někdo něco sladkého. Každý podle toho, na co měl chuť. Bylo to krásné, klienti si to užili a už se těšíme na příští rok.

Zahrada

Konečně pořádně vykouklo sluníčko, na které se naši klienti v DZR Tuchlovice tak moc těšili. V překrásných teplých dnech jsme toho využili a šli jsme ven na zahradu, která už potřebovala upravit. S chutí jsme se do toho pustili a za chvíli už budeme moct sázet 😊.

Velikonoce

K Velikonocům patří neodmyslitelně i šlehání pomlázkou. Jelikož máme v našem DZR Tuchlovice obětavé klienty z mužských řad, musím říct, že naše klientky nám tento rok rozhodně neuschnou. Však se podívejte sami. 😊

Divadlo

Tento týden jsme opět s našimi klienty v DZR Tuchlovice navštívili Kladenské divadlo. Tentokráte jsme zhlédli představení ,,Romance pro křídlovku“. Našim klientům se divadelní představení moc líbilo a následná kávička s dortíkem je potěšili. Už teď se díváme do programu na co pojedeme příště.

Výroba svíček

V našem DZR Tuchlovice máme velmi kreativní lektorky a klienty. Tentokrát se rozhodli, že budou pro rodiny dělat Velikonoční balíčky, do kterých by chtěli dát vlastně vyrobenou svíčku. Nakoupili se věci a klienti se dali s nadšením do práce. Výsledek byl opravdu parádní. 😊

Výzdoba na Velikonoce

Jelikož k Velikonocům nepatří jen barvení vajíček, ale i jiné činnosti, rozhodli jsme se v DZR Tuchlovice zasít osení a udělat velikonoční výzdobu. Někdo tedy zasíval osení, někdo vybarvoval zajíčky, někdo vyráběl věnec na dveře. Společnými silami jsme vše zvládli a letos máme opravdu nádhernou zásluhu.

Divadlo Lampion

V našem DZR v Tuchlovicích jsme přišli s nápadem trošku našim klientům zpříjemnit pobyt u nás a vzít je na výlet. Volba padla na Kladenské divadlo. Myslím, že to byla správná volba. Klienti si výlet užili a divadlo se jim moc líbilo. Už se těšíme na to, co podnikneme příště. 😊

Barvení vajíček

Jaro je tu a Velikonoce klepou na dveře, proto jsme se DZR Tuchlovice rozhodli, že je nejvyšší čas začít se připravovat. A jako první činnost jsme si vybrali barvení vajíček. Ovšem ne zcela tradičně. Rozhodli jsme se zkusit na barvení novou techniku a tak jsme použili pěnu, barvy a nakonec ubrousky.

MDŽ

I my v DZR Tuchlovice držíme krásné tradice. Proto jsme 8. března nakoupili karafiáty a udělali radost našim klientkám. I když největší radost z tohoto svátku měl nejspíše jeden z našich klientů, který kytičky rozdával.

Kreslení pomocí bublin

Tentokrát si naše lektorky v DZR Tuchlovice připravily pro naše klienty novou techniku malování. Obrázky jsme malovali pomocí jarové vody, ve které jsme rozpustili gelové potravinářské barvy. Klienti si nejprve vyfoukali bubliny a poté přikládali papír. Nakonec jsme do obrázku vlepili vystřihnutého ptáčka.

Příprava na Velikonoce

Pomalu ale jistě se nám blíží Velikonoce. Naši klienti v DZR Tuchlovice se rozhodli, že už je nejvyšší čas začít s velikonoční výzdobou. Pod jejich rukama tak vznikla nádherná velikonoční přáníčka a slepičky s vajíčky.

Výroba kytek

Sluníčko hřeje, ptáci zpívají, jen ty kytičky pořád nikde. Naši klienti v DZR Tuchlovice už se ale na kytičky tolik těší, že si jich pár sami vyrobili. Co na ně říkáte? 😊

Výroba čápů

Pomalu ale jistě se nám blíží jaro. Venku za okny už zpívají ptáci, kteří se k nám pomalu vrací z teplých krajin. Naši klienti v DZR Tuchlovice tentokrát vyráběli čápi. A že jich nám do domova přiletělo hezkých pár kusů nemyslíte? 😊

Kresba petkou

V našem zařízení DZR Tuchlovice máme velmi kreativní lektorky. Ani tentokrát nepřišly s něčím okoukaným a obrázky vytvářely pomocí barev a plastových flašek. 😊

Canisterapie

Do našeho zařízení DZR Tuchlovice opět dorazila naše oblíbená návštěva. Paní Bernardová nám se svou fenkou ukázala pár triků a poté si naši klienti mohli pejska pohladit, pochovat nebo mu dát něco dobrého na zub. Tyto návštěvy jsou u nás vždy veselé a klienti po nich mají vždy velmi dobrou náladu.

Beseda s panem Černuckým

Jelikož se v našem zařízení DZR Tuchlovice rádi bavíme, zavítal k nám opět pan Černucký se svojí kolegyní. Vznikla z toho hodinka plná písniček, smíchu a tance.

Sázíme

Jaro už je sice zde, ale zem je pořád buď zamrzlá, nebo naopak moc promáčená. Na sázení ne zrovna dobré podmínky. Proto se lektorky s našimi klienty v DZR Tuchlovice rozhodly, že sazeničky rajčat, paprik a další zeleniny zasadí nejprve doma a až bude venku hezky a sazeničky povyrostou, přesadí je na zahradě do záhonků.

Kytičky

Ačkoli je teprve únor a venku je stále zima, naši klienti v DZR Tuchlovice už vyhlíží jaro a podle toho si také zvolili téma na které vytvářeli věci v rámci procvičování jemné motoriky. Na řadu tedy přišly kytičky z krepového papíru. Myslím, že hezčí nerostou ani venku 😊.

DoHlubin

S rodinami našich klientů se snažíme mít hezké vztahy a není nic hezčího, než když se nám ozve rodina bývalého klienta, že by se chtěli přijet podívat a udělat radost dalším, kteří jsou u nás v DZR Tuchlovice.

Vaříme, pečeme, smažíme

V našem DZR Tuchlovice sice máme výborné kuchaře, ale naše klientky přeci jen byly zvyklé vařit a péct doma sami. Proto jsme pro ně zakoupili indukční desku a kdo chtěl, mohl si přijít udělat něco dobrého. Tento týden jsme na jídelníčku měli sladké a slané palačinky a výborné bramboráky. Moc jsme si na nich pochutnali.

Příprava na jaro

Zima už je skoro za námi, a i naši klienti se těší na jaro. Těší se na něj tolik, že jsme s předstihem začali vyrábět jarní dekorace. Tento týden jsme vyráběli ptáčky a kytičky. Myslím, že naši klienti jsou velmi šikovní co vy na to? 😊

Výroba mýdel

V našem zařízení DZR Tuchlovice nezahálíme ani když nám venku celý den střídavě sněží a prší. Abychom nesmutnili, že nemůžeme na procházku, dali jsme se do výroby mýdel. Krásně jsme si provoněli aktivizační místnost eukalyptem, který jsme přidali do směsi mýdla. Teď jen počkat až nám mýdla pořádně vyschnou a můžeme je vyzkoušet.

Vánoce a Silvestr

I u nás držíme tradice a oslavili jsme Vánoce a Silvestra. Na Vánoce jsme rozbalili spoustu dárečků, které klientům přinesl Ježíšek a ze kterých byli naši klienti nadšení, zazpívali jsme si koledy, oprášili tradice a dívali se na pohádky.

Vanilkové rohlíčky a linecké

Další várka cukroví je na světě, tentokrát to jsou vanilkové rohlíčky a linecké, které už je dokonce i promazané výbornou marmeládou.:-)

Vystoupení MŠ Tuchlovice

Ve středu 13.12.2017 nám do DZR Tuchlovice jako každý rok přišly zazpívat děti z MŠ Tuchlovice. Máme s klienty tato setkání velmi rádi. Dětem jsme s klienty vyrobili andělíčky, my jsme od dětí zase na oplátku dostali krásný vánoční strom, který jsme si hned vystavili na aktivizační místnosti na památku.

Keramika - glazování

Aby byl výtvor z keramiky barevný, musí se na něj po vypálení v peci nanést glazura. Naši vánoční keramiku jsme chtěli mít barevnou, proto jsme s klienty keramiku glazovali. Poté jde keramika znovu do pece a vrátí se k nám jako krásné barevné výrobky.

Mikuláš

Mikuláš, ztratil plášť, pec nám spadla, skákal pes a další říkanky, písničky a básničky zněly v úterý v našem DZR v Tuchlovicích. Ptáte se proč? Protože i nás navštívili Mikuláš, čert a anděl.

Zdobení stromku a adventní kalendář

Ani v DZR Tuchlovice nejsme pozadu s přípravou na Vánoce. Pilně vyrábíme adventní věnce, zdobíme stromeček a rozbalujeme adventní kalendář. Zkuste hádat jakou činnost mají naši klienti nejraději 😊.

Pečení cukroví

Pomalu začínáme s pečením cukroví. Schválně, kolik druhů stačíme do Vánoc napéct.

Vánoční přípravy

Vánoční přípravy jsou u nás v DZR Tuchlovice v plném proudu. Všichni jsme v jednom kole, pomalu ani nestíháme vše dokumentovat. Kromě pečení cukroví se věnujeme i výzdobě – z papírových sáčků vyrábíme velké vánoční hvězdy, vystřiháváme sněhové vločky, vyrábíme si svícny, adventní věnce, věnce na dveře.

Posvícení v DZR Tuchlovice

Posvícení a s ním spojená zábava se nám v DZR Tuchlovice tak zalíbila, že jsme se rozhodli uspořádat si v našem domově posvícení vlastní. Slavnostní náladu jsme odstartovali výborným obědem, který si klienti sami vybrali – knedlo, vepřo, zelo s nealkoholickým pivem.

Keramika

Na období Vánoc se s klienty v DZR Tuchlovice poctivě připravujeme. S tvorbou keramických výrobků s vánoční tématikou jsme začali již s předstihem, abychom do Vánoc vše stihli a mohli naší vlastní keramikou vyzdobit prostory našeho domova, ale i obdarovat své nejbližší.

Výroba obrázků z luštěnin

Společně s klienty DZR Tuchlovice jsme vyráběli obrázky za pomocí luštěnin.

Grilování

Grilování u nás na zahrádce v DZR Tuchlovicích.

Tuchlovické posvícení

O víkendu 14. a 15. října proběhlo u nás v Tuchlovicích posvícení, kam jsme se s klienty vyrazili podívat. Nakoupili jsme si sladkosti, ochutnali pivo, někteří vyzkoušeli i atrakce. A když jsme přišli z procházky, pochutnali jsme si na posvícenských koláčcích, které pro nás v kuchyni připravili.

Canisterapie

V DZR Tuchlovice opět proběhla canisterapie s paní Bernardovou a její fenkou Quidy. Zvířecí návštěvy máme s klienty moc rádi a užili jsme si to.

Výtvarné tvoření

K podzimu neodmyslitelně patří barvy, a tak jsme si s klienty DZR Tuchlovice vyzdobili aktivizační místnost novými barevnými výtvory. Zkusili jsme novou výtvarnou techniku a tentokrát jsme k tvoření potřebovali jen nastříhané ruličky od papírových ubrousků a barvy.

Den otevřených dveří

Rádi bychom Vás pozvali na den otevřených dveří, který pořádáme v rámci týdne sociálních služeb pod záštitou Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR. Naše zařízení si můžete prohlédnout dne 3.10.2017 od 9:00 do 15:00 hodin. Těšíme se na Vás.

Narozeninová oslava pana Kutila

V DZR Tuchlovice jsme tento týden společně s naším klientem oslavili jeho 94. narozeniny. Oslavu v salónku jsme si užili, i když venku bylo poměrně deštivo. Vychutnávali jsme si zmrzlinu, nealko víno a dalším občerstvení.

Minikavárna

Spolu s klienty DZR Tuchlovice jsme se rozhodli, že si zpříjemníme jedno dopoledne návštěvou místní cukrárny. Plány nám však zkřížilo počasí, a tak jsme museli zaimprovizovat. Znáte to, když nemůže Mohamed k hoře, musí hora k Mohamedovi. Klientům jsme tedy přinesli dortíky, chlebíčky a kávu přímo do salónku.

Barevné tvoření

S klienty DZR Tuchlovice rádi tvoříme a zkoušíme nové umělecké techniky. Minulý týden jsme si zkusili velmi zajímavou techniku malování obrazů, která klienty moc bavila. Brčkem jsme si na papíře rozfoukali tuš, počkali jsme až zaschne, a poté jsme na ni obtiskávali bublinkovou fólii s barvami.

Když je venku hezky

Při hezkém počasí využíváme s klienty DZR Tuchlovice naši zahradu k posezení a aktivnímu odpočinku, a nebo se jdeme projít do blízkého parku.

Výroba obrázků z luštěnin

Ani my nezahálíme a procvičujeme s klienty jemnou motoriku. Naše lektorky si pro ně připravily výrobu obrázků pomoci lepení luštěnin na papír. Všichni úspěšně cvičili prsty se povedly a vznikly nádherné obrázky.

Grilování s povídkami

I u nás si užíváme teplého počasí a trávíme ho venku na zahradě. Tentokrát jsme si pobyt na zahradě zpestřili čtením z knihy a odpoledním grilováním. Klienti i zaměstnanci byli nadšeni.

Tak jde čas

Pokud je venku příjemně, rádi s klienty posedíme na zahradě nebo se procházíme po Tuchlovicích. Nepohrdneme ani vybarvováním, malováním, nebo jinými výtvarnými technikami. Tento týden jsme si například vyzkoušeli malování obrazů pomocí nastrouhaných voskovek a fénu.

Barvy léta

Protože je léto v plném proudu a barvy k němu neodmyslitelně patří, rozhodli jsme se s klienty v DZR Tuchlovice si aktivizační místnost zase o něco víc barvami rozsvítit. Vyráběli jsme barevná poupátka na natrhané větvičky a také stromy plné barevných srdíček.

CANISTERAPIE

Opět k nám zavítala paní Bernardová na canisterapii. Tentokrát i s posilou, pejsky vzala rovnou dva. Klienti se mohli podívat na triky, které pejsci umí a poté se s pejsky i pomazlit. Takto strávené odpoledne bylo velmi příjemné a všem nám vykouzlilo úsměv na rtech.

Čarodějnice

Počasí nám kolem čarodějnic moc nepřálo, a tak jsme se rozhodli počkat až bude venku hezky. Klienti si vyrobili čarodějnici a během dopoledne ji upevnili na hranici. Odpoledne jsme si ugrilovali klobásky, dali pivo a dívali se jak naše čarodějnice hoří.

Vystoupení MŠ Tuchlovice

V úterý 7.6.2017 jsme měli v DZR Tuchlovice veselo. Děti z MŠ Tuchlovice nám totiž přišly zazpívat pár písniček, které si pro nás se svými učitelkami připravily. Na jejich návštěvu jsme se s klienty náležitě připravili. Přichystali jsme pro děti za odměnu dárečky v podobě medailí s bonbóny

Procvičování jemné motoriky

Jemnou motoriku u nás v DZR Tuchlovice s klienty trénujeme často. Tento týden jsme se vrhli na vybarvování, žmolkování, stříhání, obkreslování, lepení. No bylo toho požehnaně. Svými výtvory si klienti vyzdobili aktivizační místnost.

Bingo na zahradě

V DZR Tuchlovice s klienty využíváme krásného počasí a chodíme relaxovat na naši zahradu. Kromě odpočívání se zde dá hrát i bingo, které klienti mají velmi rádi. Bingo a posezení v zahradě ještě doplnila dobrá káva v kelímcích, a všichni byli spokojeni.

Malujeme, vyrábíme a tančíme

V DZR Tuchlovice se s klienty snažíme hodně procvičovat jemnou motoriku, proto jsme se vrhli na výrobu ozdobných váziček. Potřebovali jsme k tomu jen staré sklenice, vlnu a šikovné prsty. Výsledek stojí za to.

Čarodějnice

I u nás jsme 30.4.2017 slavili čarodějnice. Nejdříve bylo potřeba vyzdobit si aktivizační místnost – samozřejmě čarodějnickými obrázky. Poté k nám přišla návštěva – čaroděj Dobroděj a jeho dvě čarodějnice.

Canisterapie Kladno

Velikonoční přípravy v DZR Tuchlovice probíhaly v plném proudu. Bylo třeba si od nich trochu odpočinout. Odreagování nám zajistily dobrovolnické canisterapeutické týmy z organizace Canisterapie Kladno. Pejsci nám předvedli, co všechno zvládnou. Nechyběly názorné ukázky sundávání ponožek nebo rukavic, či podávání berlí.

Velikonoční pondělí

Užili jsme si Velikonoce jak se patří. Nechybělo osení, nabarvená vajíčka, ani pomlázky. Těch se přítomní pánové chopili s nadšením a „vyšlehali“ nejen všechny klientky, ale i zaměstnance. Nikdo se pomlázce nevyhnul. No a co si pánové vykoledovali, to si i snědli.

Velikonoční výzdoba

Velikonoce se přiblížily a naši klienti v DZR Tuchlovice dodělávají poslední přípravy. Tentokrát se zdobil zlatý déšť a vyráběla se přáníčka pro rodiny.

Zahradničení

Koncem minulého týdne a v pondělí jsme měli krásné počasí, a tak jsme se s klienty v DZR Tuchlovice rozhodli konečně zasázet cibulku, okopat a protrhat záhonky na zahradě. Jelikož se pomalu ale jistě blíží i čarodějnice, proběhla kontrola zásob dřeva.

Minikavárna

Počasí nám tento týden moc na procházky nepřeje, a tak si naše lektorka v DZR Tuchlovice přichystala pro několik klientů minikavárnu jako překvapení na zlepšení nálady. Jedla se buchta, pilo kafíčko a vyprávěly se vtipy a životní zážitky.

Výroba kuřátek

K Velikonocům patří vajíčka a kuřátka. A proto jsme si v DZR Tuchlovice pár kuřátek, i se skořápkami od vajíček, vyrobili. K výrobě jsme použili nevyužité proložky od vajíček, které jsme obarvili a následně do nich přidali další dekorace.

Pečení koláčů

Bez práce nejsou koláče, a tak jsme se do toho v DZR Tuchlovice pustili. Z kynutého těsta jsme si udělali dýňové a tvarohové koláče s drobenkou. Fotka upečených koláčů bohužel není, koláče byly tak dobré, že se snědly dříve, než jsme je stačili vyfotit.

Výzdoba na Velikonoce

Velikonoce se nám pomalu blíží, a tak i naši klienti v DZR Tuchlovice začínají s výzdobou. Tento týden jsme vyráběli papírová vejce, zaseli jsme osení a v neposlední řadě vymalovávali a vyráběli zajíčky.

Výroba keramiky

Naši klienti v DZR Tuchlovice velmi rádi tvoří, a proto jsme se rozhodli, že letos kromě papírové výzdoby bude i výzdoba keramická. Klienty práce s hlínou velmi bavila.

Trénování paměti

I naši klienti v DZR Tuchlovice si rádi zavzpomínají, a tak jsme veselou hrou vzpomínali na herce a zpěváky. Tím jsme také trénovali paměť a dobře jsme si u toho popovídali a nasmáli se.

Šipky na zahradě

Venku je krásně, a tak se lektorky v DZR Tuchlovice rozhodly jít s klienty na zahradu a venku na vzduchu se pořádně pobavit. Tentokráte jsme téma dali spíše na sport a u této příležitosti si venku na vzduchu zahráli šipky.

První jarní sluníčko

V tomto týdnu konečně vykouklo sluníčko, a i teploty byly přijatelné, a proto jsme se v DZR Tuchlovice rozhodli začít dávat do pořádku zahradu. Klienti byli sluníčkem nadšeni a hned zavládla veselejší nálada.

Scénky ze života v DZR

Naše lektorky se pro dnešní odpoledne vžily do kůže klientů v DZR Tuchlovice a připravily si pro ně krásné a vtipné scénky. Klienti si to velmi užili a celé odpoledne bylo provázené veselým smíchem.

Maškarní bál

S přicházejícím jarem má každý hned lepší náladu. Naše lektorky se rozhodly připravit krásný maškarní bál se spoustou cen v tombole a velkou zábavou. Všem našim klientům to v maskách, které si sami vyrobili, náramně slušelo, no ne?

Tvoření z keramiky

V našem DZR Tuchlovice jdeme slunci naproti. Klienti se rozhodli, že mu namalují krásný portrét pro potěšení. Také se nám kvapem blíží Velikonoce, a tak naši klienti připravují krásná vajíčka z keramiky, zdobená zajíčky, kuřátky apod.

MDŽ a koncert

8.3.2017 byl Mezinárodní den žen. V DZR Tuchlovice jsme na tento svátek nezapomněli. Každá klientka dostala karafiát, přáníčko a od pánů, kteří se rozdávání ujali, i polibek. K dopolednímu kafíčku nám přišel zahrát pan Černucký se svou kolegyní na téma MDŽ, o zábavu jsme tedy měli postaráno.

CANISTERAPIE

V DZR Tuchlovice jsme si jeden čtvrteční den zpříjemnili skvělou návštěvou. Paní Lenka Bernardová se svou fenkou sheltie Moonlight Queen in Black nám přijela ukázat pár triků, které mají společně nacvičené. Poté se naši klienti mohli s pejskem pomazlit. Z návštěvy jsme byli nadšení a těšíme se na další setkání.

Koncert kapely

V neděli 5.3.2017 nás v DZR Tuchlovice navštívila dobrovolnická kapela DoHlubin. Na jejich návštěvu jsme se připravovali již den předem, s klienty jsme se postarali o občerstvení. Kdo chtěl, mohl se ke kapele přidat a zazpívat si, někteří se pustili i do tance.

Cukrárna

Dnes naše klienty celý den honila mlsná. Lektorky se rozhodly klienty potěšit a vzaly je do nedaleké cukrárny, která díky naší dnešní návštěvě tento měsíc jistě nezkrachuje.

Přilákáme jaro?

Jaro se nám sice krokem blíží, ale podle našich klientů je moc pomalé. Rozhodli se nalákat jaro rychleji tím, že mu pomohou najít cestu. Vzniklo tak mnoho krásných výrobků, ze kterých musí být blížící se jaro nadšené.

Beseda o skautingu

Tento týden k nám do DZR Tuchlovice zavítala vzácná návštěva. Besedu o skautingu si i s písničkami připravil pan Černucký. Klienti si zazpívali a zavzpomínali na starší časy.

Pečení

Klienti v našem DZR Tuchlovice velmi rádi mlsají. Ale jak se říká „Bez práce nejsou koláče“. A ani buchta, takže si jí klienti museli upéct sami.

Valentýn

Valentýnská nálada dostihla i naše klienty v DZR Tuchlovice. Výsledkem byla nádherná přáníčka.

Zaháníme zimu barvami

Venku stále vládne bílá zima a tak si museli klienti v DZR Tuchlovice rozsvítit den barvičkami sami. Ale protože to byla pořádná zábava, nikomu to nevadilo.

Kosmetický den

Jako v kosmetickém salónu si, minulý týden, připadaly klientky DZR Tuchlovice. Zkušené lektorky klientkám podle přání lakovaly nehty a kdo chtěl, mohl se nechat i nalíčit. Některé proměny klientek jsme zachytili před a po nalíčení.

Hudba nás baví

V DZR Tuchlovice si vždy moc rádi zazpíváme a zatančíme. Krásnou písničkou a dobrou hudbou spolu s našimi klienty nikdy nepohrdneme. S různými hudebními nástroji si procvičujeme svůj hudební sluch, při dobrých písních zase procvičíme naše nohy.

Kuželkový turnaj

V rámci kroužku sportovních her jsme si uspořádali menší kuželkový turnaj. I u nás totiž platí „ve zdravém těle zdravý duch“.

Kočičí návštěva

Do našeho zařízení DZR Tuchlovice za námi dnes dorazila velmi milá návštěva. Klienti byli přítomností Mourka velmi potěšeni.

Výroba stojanů

Nezahálíme ani v zimě a zútulňujeme si aktivizační místnost vlastními výrobky. Tentokrát si klienti vyráběli vázy a stojany na ubrousky pomocí papírové role a odstřižků lina. Jsme velmi kreativní tým.

Tančení s Evou

Protože venku klesají teploty pod bod mrazu zahříváme si těla tancem. S naší taneční lektorkou Evičkou jde všechno samo.

Mikuláš

Zařízení Tuchlovice poctil svou návštěvou Mikuláš s Andělem v doprovodu dvou čertic. Klienti byli nadšení nejen z nadílky :-)

Vánoční přípravy a nálada :-)

Vánoční přípravy a nálada v našem DZR Tuchlovice je všudypřítomná

"Holky v akci"

V zařízení Tuchlovice se lektorky volného času inspirovaly televizním pořadem Kluci v akci. Uspořádaly pro klienty zábavné odpoledne „Holky v akci“. Lektorky názorně vysvětlovaly recepty a způsob přípravy, připravené těsto všichni společně dopracovávali a vytvářeli vánoční cukroví.

Cvičení a návštěva cukrárny

Dnes ráno jsme si v Senior Home Tuchlovice rozhýbali těla a potom si za odměnu dopřáli procházku s návštěvou místní cukrárny :-)

Podzim plný zábavy

Podzim v DZR Senior Home Tuchlovice je plný zábavy. Pečeme si koláče, hrajeme bingo za pomoci malých školáků, vyřezáváme dýně, vyráběli jsme skleněné svícny a klienti si Halloweensky vyzdobili aktivizační místnost.

Oslava narozenin p. Lexová

V DZR Tuchlovice jsme společně s naší klientkou oslavili její 74. narozeniny. Podávalo se bohaté občerstvení, hrála hudba k tanci i poslechu.

Grilování

V DZR Tuchlovice jsme se loučili s létem. Pro klienty bylo uspořádané grilování na zahradě s poslechem hudby.

Keramika

V DZR Tuchlovice s našimi klienty pravidelně vyrábíme keramiku, tentokrát na téma podzim. Výrobky budou krásným dárkem pro rodiny a přátele, kteří přijdou na návštěvu.

Den otevřených dveří

Rádi bychom Vás pozvali na den otevřených dveří, který bude probíhat v rámci akce "Týden sociálních služeb ČR", pořádanou Asociací poskytovatelů sociálních služeb České Republiky. Naše zařízení Senior Home Tuchlovice, se akce zúčastní formou "Dne otevřených dveří" který bude probíhat v pátek 7. 10. 2016 (od 9h- 15h).

Kiwanis Club Golden Prag věnoval našim klientům 120 kusů dek :-)

Kiwanis Club Golden Prag ("Pomáháme. Rádi.") věnoval do našeho zařízení Senior Home Tuchlovice pro zdejší klienty 120 kusů dek, které přivezli a předali členové klubu Lenka a Miloš Maryškovi.

K dispozici nové přístroje CPR a INR

V našem zařízení Senior Home Tuchlovice máme od 9.6.2016 k dispozici přístroj na měření hodnot CRP a INR. Metoda vyšetření je rychlá, spolehlivá a prakticky bezbolestná, stačí kapka krve z prstu klienta a naše lékařka tak může okamžitě řešit zdravotní stav klienta. Tímto děkujeme za spolupráci lékařské společnosti G8 Open, s.r.

Pálení čarodejnic

I u nás se držíme tradic a pálili jsme čarodějnici :-). K tomu patří i grilování a dobré pití :-)

Country den s živou hudbou

Pro naše klienty v DZR Tuchlovice jsme uspořádali Country den s živou kapelou. Akce se zúčastnili i některé rodiny. Pro velký úspěch budeme akci v brzké době opakovat :-)

Den otevřených dveří - pátek 9. 10. 2015

Dovolujeme si Vás pozvat v rámci VII. Týdne sociálních služeb ČR vyhlášeného Asociací poskytovatelů sociálních služeb ČR a Ministerstva práce a sociálních věcí na: Den otevřených dveří, který se uskuteční v pátek 9. 10. 2015 od 10:00 do 15:00.

Léčba infračervenou lampou

Nově umožňujeme všem klientům, kteří mají zájem, terapii infračerveným zářením, které proniká hluboko do pokožky. Ve svalech a tkáních se záření mění na velmi intenzivní a účinné teplo, které podporuje prokrvování a tím i proces uzdravování.

Hledáme registrovanou zdravotní sestru

Do našeho domova přijmeme registrovanou zdravotní sestru na plný či částečný úvazek. Pouze denní směny - 12 ti hodinové. Velmi dobré finanční ohodnocení, příjemný kolektiv i pracovní prostředí. Nástup možný kdykoliv od ledna 2015. Pro více informací kontaktujte vedoucí sociálního a zdravotního úseku: jana.

Vánoční přání

Za celý tým společnosti Senior Home s.r.o. přejeme příjemné prožití vánočních svátků. Do nového roku mnoho zdaví, úspěchů a pohody v soukromém i pracovním životě.

Den otevřených dveří 10.10.2014 v 10:00

Srdečně zveme na den otevřených dveří, který se uskuteční 10.10.2014 od 10:00 do 15:00, v rámci Týdne sociálních služeb. Bude možné si prohlédnout zařízení, nahlédnout do všedních dnů našich uživatelů a udělat si tak představu o fungování našeho zařízení. Budeme se těšit na setkání.

Středočeský folklórní festival a Tuchlovická pouť

Tak jako každý rok, první víkend v květnu se uskuteční již tradiční Tuchlovická pouť spojená s folklórním festivalem. Program je velmi bohatý a každý návštěvník si určitě přijde na své. Podrobný program a více informací naleznete zde: ww.tuchlovickapout.cz Těšíme se, že se s Vámi setkáme.

Zaměstnání u nás

V současné době obsazujeme pozici pracovníka v sociálních službách: Přijmeme pracovníka v sociálních službách na pozici pečovatel. Požadujeme: Vzdělání v oblasti sociální péče nebo alespoň rekvalifikační kurz pracovníka v sociálních službách. Dvousměnný provoz - denní/noční.

I k nám dorazil Mikuláš s andělem a čertem :-)

5.12.2013 nás navštívil Mikuláš za doprovodu čerta a anděla. Návštěva naše uživatele moc potěšila a navíc dostali od Mikuláše balíček s ovocem a sladkostmi.

Rady, na co si dát pozor při hledání vhodného zařízení

Abychom přispěli k lepší informovanosti zájemců o službu, rozhodli jsme se zveřejnit několik informací, abyste věděli, kdy si dát pozor při výběru vhodného zařízení, když chcete umístit svého blízkého.

Rehabilitace pro uživatele

Začátkem října jsme zahájili rehabilitaci pro naše uživatele. Rehabilitace je hrazena formou fakultativní služby za 250Kč/40 min. Profesionální fyzioterapeutka s uživateli pracuje různými způsoby, trénuje s nimi chůzi po schodech nebo v terénu, kondiční nebo balanční cvičení, snaží se měnit stereotyp chůze apod.

Canisterapie v Domově

Přinášíme pár snímků z probíhající Canisterapie :-)

Spolupráce s panem Mgr. Karlem Kunzlem z Římskokatolické farnosti Smečno

Včera, 31.10.2013 se uskutečnilo první setkání s panem farářem, Mgr. Karlem Kunzlem a našimi uživateli. Atmosféra setkání byla naprosto úžasná, uživatelé se společně pomodlili, popovídali si s panem farářem. Domluvili jsme se, že se budeme pravidelně scházet u nás v Domově na mši svatou vždy poslední čtvrtek v měsíci.

Pečení buřtů v zahradě

Na 1.10.2013 připadal mezinárodní den seniorů. Rozhodli jsme se ho oslavit společným opékáním buřtů. Počasí nám přálo, buřty byly naprosto vynikající a úsměvy na tvářích našich seniorů nám byly odměnou.

Jsme členy Asociace poskytovatelů sociálních služeb

Oznamujeme, že jsme se 16.9.2013 stali členy Asociace poskytovatelů sociálních služeb České Republiky. V budoucnu chceme "bojovat" o značku kvality. Děkujeme všem, kteří nám fandí.

Zavedli jsme jmenovky pro zaměstnance

Na základě informací a podnětů od rodinných příslušníků jsme zavedli jmenovky pro všechny zaměstnance, na nichž naleznete jméno a pozici v zařízení. Děkujeme za Vaše podněty.

Káva či čaj k dispozici v hale

Pro uživatele i pro rodinné příslušníky je v hale zařízení k dispozici káva nebo čaj. Veškeré potřebné ingredience a hrnečky naleznete za barovým pultem vedle herny.

Spustili jsme nové webové stránky!

4.6.2013 jsme spustili nové webové stránky. Jak se Vám líbí? Budeme rádi, když se s námi podělíte o své dojmy, případně pokud Vám něco na našich nových stránkách chybí, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: socialni.pracovnik@senior-home.cz. Budeme se těšit na Vaše reakce.

Poslední volná místa

Máme volná místa pro nové uživatele. Jsme schopni přijímat rychle, dle individuálních potřeb žadatele a rodiny. V případě zájmu o přijetí do zařízení Senior Home, s.r.o.

Canisterapie aneb terapie pomocí pejsků

Od 10. 4. 2012 jsme začali poskytovat Canisterapii. Canisterapie má vliv na psychologickou a sociálně-integrační stránku člověka. Vliv je tedy zásadně dvojí – psychosociální a fyziorehabilitační. Canisterapeut může psem aktivovat myšlení, paměť, komunikaci, učení se (mluvenou řeč, neverbální projevy atd.